نتایج جستجو برای عبارت :

دورافتاده

اگر شکلات دوست دارید به این تپه ها بروید 
در دنیا پدیده های عجیب زیادی وجود دارد و حتی می توان در قلب جزیره ای کوچک و دورافتاده هم گوشه ای از این جاذبه های عجیب را کشف کرد و از آن ها بازدید کرد.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در دنیا پدیده های عجیب زیادی وجود دارد و حتی می توان در قلب جزیره ای کوچک و دورافتاده هم گوشه ای از این جاذبه های 
عجیب را کشف کرد و از آن ها بازدید کرد.

ادامه مطلب
دیگه فکر نمی کنم اسمانم!
شاید یه چیزی  یه جای دورافتاده ته ته اسمون ها ...
یه جای دور خییییلی دور   به اندازه 9 میلیارد سال نوری دور از تو....
یه جای فراموش شده ....
یه جای گمشده ...
کاش هیچ وقت پیدا نمیشدم!
کاش هیچ وقت پیدام نمیکردی!
اما از حالا به بعد
ایکاروس  ی روایت میکند قصه ی انچه گذشت و میگذرد!!

تحمل آدم ها رو ندارم. اصلا دوست ندارم توی منظره ی جلوی چشمم آدمی باشه. میخوام تا جایی که چشم کار میکنه فقط درخت و خاک و آسمون ببینم. حتی قارقار کلاغ رو هم به همصحبتی با بشر دوپا ترجیح میدم. کاش فردا چشم باز می کردم و می دیدم توی یک جزیره ی دورافتاده ی نامکشوف هستم.
یک نقطه ای دقیقا هست که شروع میشود به سفید شدن. به شکستن. و به طرز چشمگیری همه تو را می بینند و می گویند حیف. و تو نمی توانی بدون بغض توضیح دهی که این سان شکستن از پس رنج هزاره هاست! نمی توانی بگویی بیست سال گذشته چگونه گذشت. نمی توانی بنویسی که گرچه دستت خالی است، ولی تنت چه سان خسته ست. مثل آن ها که سال ها تنها در معدنی دورافتاده ای در اعماق، زمین را می درند، در انزوا. و مطلقا به هیچ نمی رسند. با روی سیاه و موی سپید باز میگردند انگار. چند روز پیش به
حقمان است اگر غم زده و سرد شدیم
یا که از مزرعه ی سبز خدا طرد شدیم
ما چرا عابر پس کوچه ی عادت شده ایم؟
دور افتاده ز دامان شهادت شده ایم؟
لب فروبند که مرغان غزلخوان رفتند
مرگان باد خدایا که شهیدان رفتند...
امروز رفتم قطعه ی 50 کنار خاک مهربان محمدعبدی که معلم و رفیق و عشق و علاقه ام بود....حال خوشی داشتم!

بخش هایی از زندگی سردار سلیمانی
سرلشکر شهید قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ در روستای کوهستانی و دورافتاده قنات ملک در شهرستان رابر استان کرمان به دنیا آمد.
وی پس از پایان تحصیـلات به عنوان پیمانکار در سازمان آب مشغول به کار شد و در همان سال‌ها نیز فعالیت‌های انقلابی خود را آغاز کرد.
وی که پس از پیروزی انقلاب، به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد، در ابتدای جنگ فرماندهی دو گردان از نیرو‌های کرمانی را برعهده داشت.
ادامه مطلب
وقتی در قعر تاریکی‌ام یا دورافتاده در کهکشان، وقتی به لمس خالصانه‌ی غم می‌رسم، در خلوت تاریک اتاق زیر شیروانی به تماشای کنسرت‌ Imagine Dragons می‌نشینم. کنسرت ریو. شروع می‌کنیم، فریاد می‌زنیم، زمزمه می‌خوانیم و آرام‌آرام گریه می‌کنیم. آن‌لحظه را تماشا می‌کنم که دن رینولدز دراز کشیده روی صحنه‌ی اجرا، دست‌هایش را باز کرده و به آسمان نگاه می‌کند. به‌جای او جمعیت می‌خواند. لبخند عجیبی دارد. سفر روحش در چشم‌ها پیداست. می‌گوید همین امشب می
بخش هایی از زندگی سردار سلیمانی
سرلشکر شهید قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ در روستای کوهستانی و دورافتاده قنات ملک در شهرستان رابر استان کرمان به دنیا آمد.
وی پس از پایان تحصیـلات به عنوان پیمانکار در سازمان آب مشغول به کار شد و در همان سال‌ها نیز فعالیت‌های انقلابی خود را آغاز کرد.
وی که پس از پیروزی انقلاب، به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد، در ابتدای جنگ فرماندهی دو گردان از نیرو‌های کرمانی را برعهده داشت.
ادامه مطلب
خدایا! کوچکتر، حقیرتر، به دردنخورتر از من بنده‌ای داری؟! دورافتاده‌تر و پرت‌تر و ... حیف‌نون کامل.. من در عجبم که تو کار بی‌حکمت که نمیکنی، خلق این موجود بی‌ارزش ز چه رو؟ بود و نبودش نه فرقی میکنید، یعنی ببین فاجعه را که نه اینکه یک طرف بچربد بر آن یکی، تساوی کامل و حتمی و قطعی است، وجوده کالعدم... بیحاصلتر از من، بیچاره‌تر از من.. حیف این نان و آب که در اسید معده او هضم میشود و لباسی که در تن او مندرس میشود... حیف حیف... حیف... بیچاره آنان که گرفتا
خدایا! کوچکتر، حقیرتر، به دردنخورتر از من بنده‌ای داری؟! دورافتاده‌تر و پرت‌تر و ... حیف‌نون کامل.. من در عجبم که تو کار بی‌حکمت که نمیکنی، خلق این موجود بی‌ارزش ز چه رو؟ بود و نبودش نه فرقی میکنید، یعنی ببین فاجعه را که نه اینکه یک طرف بچربد بر آن یکی، تساوی کامل و حتمی و قطعی است، وجوده کالعدم... بیحاصلتر از من، بیچاره‌تر از من.. حیف این نان و آب که در اسید معده او هضم میشود و لباسی که بر تن او مندرس میشود... حیف حیف... حیف... بیچاره آنان که گرفتا
در زمان جنگ، بلایای طبیعی و یا سایر
بحران ها، ارسال غذا و اقلام ضروری به مناطق دورافتاده بسیار مشکل است.
ایردراپ به روشی گفته می‌شود که اقلام ضروری از هواپیمایی برای مردم ساکن
این مناطق رها می‌شود.
ایردراپ در کریپتو به معنی توزیع توکن رایگان بین دارندگان یک ارز دیجیتالی (برای مثال بیت کوین) به عنوان پاداش است. در واقع ایردراپ نوعی تبلیغ برای یک بلاک چین خاص است و از آن برای دادن پاداش به کاربران وفادار هم استفاده می‌شود.
ادامه مطلب
دانلود فیلم The Call of the Wild 2020 آوای وحش با زیرنویس فارسی
ژانر: خانوادگی، درام
مخاطب: بالای 13 سال
محصول: کانادا
زمان فیلم: 1 ساعت و 40 دقیقه
امتیاز IMDb: امتیاز 6.8/10 از 15181 رای
بازیگران : Cara Gee، Dan Stevens، Harrison Fordکارگردان : Chris Sanders

داستان فیلم آوای وحش
آوای وحش (نام اصلی : The Call of the Wild) در قرن نوزدهم میلادی، سگی از نژاد اسکاتلندی به نام باک زندگی خوبی را در کنار صاحب خود جاج در کالیفرنیا سپری می‌کند، تا اینکه یک روز توسط شخصی ناشناس ربوده شده و به منظقه‌ای د
نام سریال:The Chosen Oneژانر: معمایی ، هیجان انگیزسازندگان: ستارگان:Paloma Bernardi, Pedro Caetano, Renan Tencaسالهای پخش: ۲۰۱۹امتیاز: ۷٫۱ از ۱۰شبکه پخش کننده:Netflixکیفیت:WEB-DLاطلاعات بیشتر: کلیک کنیدخلاصه داستان: سه پزشک جوان به روستایی دورافتاده در پانتانال فرستاده میشوند تا نتیجه جهشی که از ویروس زیکا به وجود آمده است را بررسی کنند، اما آنها خود را گرفتار در جامعه ای بدون ارتباط با دنیا میبینند…
قسمت ششم فصل اول اضافه شد
تریلر فیلم در ادامه مطلب
ادامه مطلب
دانلود سریال The Mandalorian با لینک مستقیمدانلود رایگان سریال The Mandalorian با کیفیت عالیقسمت 4 فصل اول قرار گرفت
سریال درباره‌ یک تفنگدار تنها به نام ماندالورین است که درد و رنج‌های بسیاری را کشیده و در یک کهکشان دورافتاده خارج از قلمروی جدید سرگردان می‌باشد و سعی دارد به هدف خود برسد. اما…شما می توانید این سریال را از یوز دی ال دانلود کنید.
منتشر کننده : یوز دی ال
کیفیت: 1080p.720p.480p
کشور سازنده: USA
ژانر: اکشن,ماجراجویی,علمی تخیلی
بازیگران: Pedro Pascal,Kyle Pacek,

هزینه استفاده از این سیستم جدید، فقط 30 دلار است و همین ویژگی، آن را به یک رقیب قابل توجه برای فناوری‌های دیگری که به تامین انرژی در شب اختصاص دارند، تبدیل می‌کند. تنها محدودیت سیستم این است که نمی‌توان از آن در هوای ابری و بارانی استفاده کرد.

به گزارش سلام نو و به نقل از نیوساینتیست، شاید ابزاری که از گرمای زمین، الکتریسیته تولید می‌کند، بتواند برای روشن کردن لامپ و شارژ تلفن همراه در مکان‌های دورافتاده به کار برود.
بیش از یک میلیارد
فیلم Groundhog Day یا روز موش‌خرما، داستان یه خبرنگاره که برای تهیه‌ی یه گزارش به یه شهر دورافتاده می‌ره که از همون اول ازش بیزاره.
سروته کار رو هم می‌آره و فرداش میخواد برگرده به شهرش که متوجه میشه صبح، دوباره توی دیروز بیدار شده. روز بعد و روز بعدش و روزهای دِگر هم! گیر افتاده توی روز اول. هر روز همون اتفاق‌ها. همون گزارش. همون حرف‌ها. اول فکر می‌کنه شوخیه. بعد شوکه میشه. بعد وحشت می‌کنه. بعد سوگواری می‌کنه. حتی خودش رو می‌کشه. اما هربار دوبار
دانلود رایگان #انیمیشن super man 
دانلود با کیفیت 720
https://xip.li/ku135w
مدت زمان : ۷۶ دقیقه
زبان : انگلیسی
کیفیت : BluRay 720p 
فرمت : MKV
انکودر : PaHe
حجم : ۶۵۰ مگابایت
محصول : آمریکا
ستارگان : Tim Daly, Powers Boothe, Dana Delany, Lance Henriksen
کارگردان : Curt Geda
لینک‌های مرتبط : جستجوی زیرنویس – کیفیت‌های دیگر
خلاصه داستان :
سوپرمن حملات برینیاک ، فیلمی انیمیشنی محصول سال ۲۰۰۶ به کارگردانی کورت گدا است. داستان این فیلم انیمیشنی درباره‌ی لکس لوتر می‌باشد که بعد از این که مشاهده می‌کن
روی آورده‌ام به کتاب‌های صوتی؛ به دلایل مختلف.
روزهایی که اطراف خانه و توی سرخه‌حصار دوچرخه سوار می‌شوم آن‌قدر آرام هستم که می‌توانم علاوه بر دوچرخه‌سواری کار دیگری هم انجام بدهم. چه کاری بهتر از کتاب‌های صوتی؟
شب‌ها چشم‌هایم جان دنبال کردن کلمه‌ها بر صفحات کاغذ را ندارند. دو صفحه کتاب که می‌خوانم خوابم می‌برد. چشم‌های ضعیفم را یارای صفحات طولانی نیست.  چه کاری بهتر از کتاب‌های صوتی که کسی برایم بخواند و من گوش بدهم؟ تازه اگر سر ح
اواخر قرن نوزدهم چند قتل در یک روستای دورافتاده ی اسکاتلند اتفاق می افتد و همین شروع داستان این رمان چند لایه است.
کاوشی موشکافانه در ساختار نظام طبقاتی، ماهیت عقل و جنون، انسان شناسی و روان شناسی جنایی، نسبیت واقعیت
و خیلی مباحث دیگر!
پروژه ی خونین او اثر گرم مک ری برنت
برای شنیدن پادکست معرفی این کتاب "اینجا" کلیک کنید.
در دورانی که جهان مورد هجوم موجوداتی وحشتناک قرار گرفته است، یک دختر ناشنوای ۱۶ ساله به نام الی اندروز به همراه خانواده اش، در یک منطقه امن دورافتاده پناه می‌گیرند. آنها در تلاش برای برای زنده ماندن در میان این موجودات مرگبار هستند که چندین دهه در یک غار زیرزمینی گسترده و پرورش یافته اند و اکنون برای نابودی انسانهای روی زمین فعال شده اند
این فیلم بر خلاف تصور همه کتابها و فیلمهای تخیلی می خواهد ثابت کند خطری که انسان را تهدید میکند نه در آ
اواخر قرن نوزدهم چند قتل در یک روستای دورافتاده ی اسکاتلند اتفاق می افتد و همین شروع داستان این رمان چند لایه است.
کاوشی موشکافانه در ساختار نظام طبقاتی، ماهیت عقل و جنون، انسان شناسی و روان شناسی جنایی، نسبیت واقعیت
و خیلی مباحث دیگر!
پروژه ی خونین او اثر گرم مک ری برنت
اپیزود "پروژه خونین او" رو می‌تونید در رسانه‌های زیر بشنوید (کلیک کنید):
Telegram
Anchor
Shenoto
Castbox
Soundcloud
Podbean
یکی از جاذبه‌های ایران که شهرت جهانی نیز دارد «ماخونیک» است: روستای«لی‌لی‌پوت ایران» با مردمی که قد آنها از یک و نیم متر تجاوز نمی‌کند.
مردمی که تا ۵۰ سال پیش، چای نمی‌نوشیدند، شکار نمی‌کردند و اصلا گوشت هم نمی‌خوردند و هنوز سیگار نمی‌کشند. مردم ماخونیک این قبیل کارها را گناه می‌دانستند.
ورود تلویزیون به این روستا به معنای ورود شیطان بود و اهالی تا چند سال پیش به تلویزیون می‌گفتند «شیطان». «ماخونیک» در منطقه دورافتاده‌ای از جنوب اس
دانشمندان موفق با ساخت یک دستگاه میکروسکوپی شدند که می تواند جریان خون را برای مقاصد پزشکی نظارت کند. این دستگاه که به اندازه عرض یک تار موی انسان است بر جریان خون و مناطق دورافتاده بدن در جهت انتقال دارو، انجام سنجش بیولوژیکی و حتی انجام جراحی نظارت می کند محققان این پژوهش موفق شدند تا با استفاده از امواج صوتی حباب هایی را در داخل سیلندرهای پلیمری کوچک به وجود آورده و این شناگر کوچک را در مایعات و خون به حرکت درآورند.
بزرگترین فروشگاه اینت
داشتم تفسیری عرفانی از قرآن را میخواندم که رسیدم به آیه:«ادعونی استجب لکم»مرا بخواهید
مرا
مرا
مرا
ادعونی
تا مستجاب شوداز خدا غیر خدا نخواهید...
خیلی حرف است. باید به درجه های بالایی رسیده باشیم تا اصلا درک کنیم خود دعا اصلا چه معنایی میدهد. من یادم نمی آید در زندگی ام دعا کرده باشم. چون خدا به ما گفته فقط در یک صورت دعا کنید و آن هم این است که «مرا بخواهید». خدایا خانه میخواهم، ماشین میخواهم، دلار میخواهم و اینها نداریم. نه اینکه چنین دعاهایی ت
دلم می‌خواهد یک عاشقانهٔ طولانی بنویسم.
یک وقتی خیال می‌کردم نوشتن از عشق مال دفترهای گل‌گلی و دفترچه‌های خصوصی پنهان‌شده در کشوهای دورافتاده است. مال سررسیدهای خاطره‌انگیزی که تبدیل به دفتر خاطرات شده‌اند و مال پوشه‌ای که در آن صدای خودم را در روزهای مختلف، در لحظات خاصی که کسی برای شنیدن حرف‌هایم و قلمی برای نوشتنشان نبوده، ضبط کرده‌ام.
یک وقتی فکر می‌کردم نوشتن از عشق، ولو منتج از یک احساس واقعی، باز هم ما را محتاج کلمات تکراری خ
در جامعه امروزی، به اصطلاح تجدد یافته، ازدواج کودکان امری تلقی میشود بسیار قبیح، اما در جامعه ای شبه مدرن مانند ایران، بسیاری ریشه این مسئله را درک نمی کنند. در عهد مدرن، ازدواج یعنی آزار! از همین جاست که عبارت ((کودک آزاری)) پدید می آید.
اما باید با مسئله جدی رو به رو شد، واقیعت چیست؟ سوال را از کودکان بپرسیم. دخترانی که در ۱۳ ساله به پسر های ۱۷ و ۱۸ ساله رفته اند و حتی بیشتر، دخترانی در همین روستاها و مناطق دورافتاده، که از زندگی خودشان راضی ا
اگر شما یک انسان عادی باشید در شرایطی که کمی به نسبت معمول سخت‌تر شده، یکی از راه‌ها این است که پناه ببرید به انسان دیگری برای حرف زدن و کمک خواستن. اما اگر کمک خواستن را بلد نباشید، اگر از گفتن رنج‌ها، گرفتاری‌ها و حتی بیماری‌هایتان هراس داشته باشید، اگر آن جنسی از درک و همدلی که آرامتان می‌کند را نه از خانواده دریافت کرده باشید، نه مشاور، نه پزشک، نه دوست و نه هیچ بنی‌بشر دیگری، دیگر نمی‌توانید به دنبال راه‌حل بگردید.
شما از بیماری رن
اگر تبلیغات سالهای قبل فرقه رجوی در مورد مراسم ویلپنت را نگاه کنیم ،
مملو از پیروزی بزرگ خواندن و فتح الفتوح خواندن آن بود ! اما امسال
گردهمائی ویلپنت ، به یک باره و بدون ذکر هیچ دلیلی ، به فرمان رهبر مفقود !
تعطیل و به خیابان گردی ودوره گردی درخیابان های اروپا و آمریکا تبدیل شد.
در حالی پرونده ویلپنت و اجتماعات در فرانسه ، برای همیشه بسته شد که مریم
تا چندین روز مانده به مراسم هنوز اجازه درج و بیرونی کردن این خبر را نمی
داد ، به این امید که
Prospect (2018)
پدر و پسری به سیاره‌ای دورافتاده سفر کرده و به دنبال جواهراتی
ارزشمند هستند. اما آنها غریبه‌های دیگری را در جنگل‌های سمی این سیاره
می‌یابند و ماموریت آنها به سرعت به نبردی بسیار سخت تبدیل می‌شود که باید
از آن جان سالم به در ببرند …

ژانر: درام ، علمی-تخیلی ، هیجان انگیز
محصول کشور: آمریکا , کانادا امتیاز منتقدین: 68/100 کارگردان: Christopher Caldwell , Zeek Earl بازیگران: Sophie Thatcher , Jay Duplass , Pedro Pascal مدت زمان: 1 ساعت و 38 دقیقه تار
دانلود فیلم کوهستان با کیفیت عالی و دوبله فارسی در ادمه مطلب
نام : کوهستان 2-The Mountain IIلینک IMDbامتیاز : 9.0 از 10 – میانگین رای 102,031 نفرکیفیت : 720p WEB-DL,1080p WEB-DLموضوع : اکشن, درام, جنگیفرمت : MKVحجم : 2.4گیگابایت+1.4گیگابایتمدت زمان: 135 دقیقهزبان: Turkishسال انتشار : 2016صوت دوبله: دارد
خلاصه داستان :
در یک منطقه جنگی دورافتاده، روزنامه‌نگاری جوان هنگام پوشش اخبار مربوط به زندگی پررنج و مشقت مهاجران ایزدی، توسط اعضای گروه تروریستی داعش ربوده می‌شود. در این شرایط
صدایم کرد و گفت: این ده روز ستون قصه های انقلاب مال تو است.شروع کن به نوشتن اما دست از تکرار بردار و حواست را به مخاطب های امروزی ات بده.مخاطب هایی که دنبال یک قصه جدید از دل قصه های قدیمی می گردند.حرف هایی را بزن که برایشان شنیدنی باشد.بله تمام قصه های انقلاب شنیدنی هست ،اما یک کم خلاقیت به خرج بده و متفاوت تر بنویس.
پشت میزم نشستم و با دکمه های کیبورد بازی می کنم.نوشتن روایت های جدید از دل قصه های قدیمی.کلی ایده به سرم می زند از دوباره دیدن مستن
_خب این هم بخش 1 خاطرات سربازی من بعد از دوره آموزشی و در یگان خدمتی  هست:
*بعد از تقسیم دوره آموزشی پنج روز مرخصی به ما دادن و بعد باید به استان سیستان و بلوچستان میرفتم.
*بعد از گذشت پنج روز وسایل مورد نیاز رو جمع کردم و از خانواده خداحافظی  کردم و راهی زاهدان شدم.
*بلاخره بعد از چند روز معطلی روز سرنوشت ساز فرا رسید و ما رو تقسیم کردن و شانس من شد شهرستان مرزی سرباز:|
*یک ساعت بعد از تقسیم ما رو که حدود بیست نفر بودیم با اتوبوس به فرماندهی شهرست
نام : کوهستان 2-The Mountain IIلینک IMDbامتیاز : 9.0 از 10 – میانگین رای 102,031 نفرکیفیت : 720p WEB-DL,1080p WEB-DLموضوع : اکشن, درام, جنگیفرمت : MKVحجم : 2.4گیگابایت+1.4گیگابایتمدت زمان: 135 دقیقهزبان: Turkishسال انتشار : 2016صوت دوبله: دارد
خلاصه داستان :
در یک منطقه جنگی دورافتاده، روزنامه‌نگاری جوان هنگام پوشش اخبار مربوط به زندگی پررنج و مشقت مهاجران ایزدی، توسط اعضای گروه تروریستی داعش ربوده می‌شود. در این شرایط، گروهی متشکل از هفت مامور زبده یگان ویژه ترکیه برای نجات این
دانلود سریال ماندالورین The Mandalorian با لینک مستقیم
دانلود رایگان سریال ماندالورین The Mandalorian
نام سریال : ماندالورین The Mandalorian
زبان: انگلیسی (زیرنویس فارسی)
فرمت: MKV
حجم: ۳۰۰ مگابایت
محصول : ۲۰۱۹ آمریکا
زمان: ۴۰ دقیقه
ژانر : اکشن | ماجرایی | علمی تخیلی
کارگردان: Jon Favreau
بازیگران: Pedro Pascal, Kyle Pacek, Brendan Wayne
اطلاعات بیشتر : کلیک کنید
خلاصه سریال : سریال ماندالورین ، داستان این سریال که در دنیای خیالی جنگ ستارگان در جریان می باشد ، درباره‌ی ی

نیازمندم به مدتی تنها بودن؛ مدتی برای خلوت با خودم و خدای خودم
نیازمندم به چیزی شبیه سفر به یک روستای دور برای زندگی
چیزی شبیه خدمت سربازی در پادگانی در نزدیک مرز
چیزی شبیه تبعید به جزیره‌ای دورافتاده برای کار اجباری

هرجایی که مدتی من را دور نگه دارد از مردمان حقیقی و مجازی اطراف خودم و مشغول باشم به کاری جز کارهایی که الان در حال پیش بردنشان هستم.
جایی که من را از این سبک مدرن مسخره دور نگه دارد.
تنها باشم با خودم و خدا و شاید مردمی اندک
توی عمرم پیش نیومده بود که اینقدر درگیر یه فیلم / سریال بشم! سه روزه بیش از ١٠٠ قسمت تماشا کردم. فیلمش نسبتا قدیمیه، قطعا اسمش برای همه آشناست ولی من فرصت دیدنش رو پیدا نکرده بودم. در عین حال کم و بیش در جریان موضوعش بودم چون دوتا از دوستام زنگ تفریح توی مدرسه نگاهش میکردن. :| منم گاهی سرکی میکشیدم. :) چیزی که بیشتر من رو مجذوبش کرده لهجه ی بازیگراست. خیلی روان و ملموس صحبت میکنن. اینطوری بگم که من بدون زیرنویس فارسی / انگلیسی و فقط از طریق گفتارشو
بسم الله الرحمن الرحیم
نمیدانم چه طور بگویم و از کجا شروع کنم. می دانم که این روزها خودتان هزار و یک گرفتاری مالی و روحی و فلان و بهمان دارید. ولی لطفا حتی شده در حد خواندن و دعا کردن و منتشر کردن هم که شده، دریغ نکنید.
این پست را یادتان هست? + بند۶ این پست را می گویم. میم عزیزم، دختر قشنگم شهریور دوباره خودکشی کرد. این بار ولی اوضاع روحی و جسمی اش از همیشه وخیم تر و افتضاح تر بود و هست. دارویی که برای خودکشی خورده بود اندام های مهم داخلی اش را آسیب
ژانر : ترسناک , علمی تخیلی , مهیج
مدت زمان : ۱۰۶ دقیقه زبان : انگلیسی کیفیت : BluRay 720p فرمت : MKV انکودر : F2M حجم : ۸۵۶ مگابایت محصول : پرتغال , آمریکا , مالزی ستارگان : Nicolas Cage, Joely Richardson, Q’orianka Kilcher, Tommy Chong کارگردان : Richard Stanley لینک‌های مرتبط : جستجوی زیرنویس – کیفیت‌های دیگر
خلاصه داستان :
داستان این فیلم درباره‌ی خانواده‌ی گاردنر می‌باشد که تصمیم می‌گیرند به دلایلی به یک مزرعه‌ی دورافتاده در یک روستای جدید در انگلستان نقل مکان کنند. اما طولی نمی‌ک
ژانر : ترسناک , مهیج , رازآلود
مدت زمان : ۱۲۲ دقیقه زبان : تایلندی کیفیت : ۷۲۰p Web-dl فرمت : MKV انکودر : F2M حجم : ۹۵۴ مگابایت محصول : تایلند ستارگان : Phantira Pipityakorn, Surasak Wongthai, Sahajak Boonthanakit, Darina Boonchu کارگردان : Sitisiri Mongkolsiri
خلاصه داستان :
در خلاصه داستان این فیلم ترسناک و مهیج آمده است ، در افسانه‌های محلی آسیای جنوب شرقی ، نفرینی به نام کراسو وجود دارد که بسیار ترسناک و خطرناک می‌باشد. در همین حین در یک روستای دورافتاده فردی جوان به نام سای بعد از گذشت مدتی
نویسنده: تیم اورورک*مترجم:صبا ایمانی*ژانر:ترسناک هیجانی
خلاصه: هادسون پلیس تازه کار ۲۰ ساله ای است که بعد از تمام شدن دوره ی آموزشی اش به شهر متروک و دورافتاده ای به نام رگد کوو  فرستاده میشود.شهری که زندگی اش را برای همیشه عوض میکند.او در طی تحقیقاتش درمورد قتل های مخوف زنجیره ای، نبش قبرها، و مفقود شدن مردم پی میبرد که زندگی خودش هم درخطر است.هادسون باید حقیقت را از زیر خاک بیرون کشیده و بفهمد چه کسی -یا چه چیزی- پشت این مرگ های وحشتناک است؟!
و قسم به روزی که به آغوشت بازگردم!

روزی را که قدم به قدم،  تمام تنت را همچون شعری عاشقانه برای معشوق بخوانم.
خواهم رسید...
حتی اگر اخرین روز از زندگی ام باشد!
خوب میدانم آخرین نفس هایم لبریز از هوای مقدس تو خواهد شد.
روزی که قدم هایم را،نفس هایم را و نگاهم را جز به جز نذر خاک گرانبهایت کردم،
معنی عشق فراق را دریافتم.
دیار من،وفاداریت را دیده ام، میدانم تا روزی که به خانه ام بازگردم  همچون مادری که به انتظار فرزند به جنگ رفته اش صبورانه منتظر اس
وقتی با عنوانی مثل بیا پیش بابایی مواجه می شویم، خود به خود پیش بینی می کنیم که تحمل چنین فیلمی عجیب و کمی سخت است. اما در مقابل، ژانرِ فیلم ما را مجاب می کند استدلال دیگری پیرامون فیلم داشته باشیم. بیا پیش بابایی فراتر از یک سفر معمولی به سمت پدر است، واضح تر بگویم هیچ چیز این اثر قابل پیش بینی نیست. بیا پیش بابایی، فیلمی مهیج به کارگردانی انت تیمپسون و با بازی الیجا وود است. یک جوان بعد از سال ها دوری، به واسطه نامه پدرش تصمیم می‌گیرد تا به دی
این بار جنگ بین آب و مردمان بود.مردمان شهرهای کوچک و روستاهای دورافتاده.خبر به سرعت باد همه جا پیچید.اول کمی تامل تا 
بشنویم چه شده..کمی حرکت،خبرها داغ تر شد.بسته شدن راههای ارتباطی،خانه های زیر آب و گل،مردمان بی سرپناه.برای شنیدن

دیگر بس بود و نوبت عمل،آدمها به پا خواستن،از هر شهری،از هر قشری،باهر لهجه و لباسی،با پول های ته قلک بچه ها،با لباس های 

نوی ته کمد،با کنسروهای غذا،با خیمه های اربعین..شروع شد..دنبال فرمان و فرمانده نبودند،دنبال د
۱. اولین نکته مهم در رانندگی آفرود: آهسته برانیدهنگامی‌که در رانندگی آفرود، شناخت کافی روی منطقه ندارید، سریع رانندگی نکنید. خیلی راحت ممکن است متوجه یک سنگ یا یک الوار چوب که لای علف‌ها مخفی باشد، نشوید. در ضمن با سریع راندن از زیبایی طبیعت اطراف خود محروم خواهید شد.۲. روی جاده تمرکز داشته باشیدهر چه منطقه آفرودی شما دورافتاده‌تر و ناهموارتر باشد، نیاز به دقت بیشتری دارید. اگر تلفن همراه‌تان را در یک دست بگیرید و با دست دیگرتان در تلاش ب
دو برادر دوقلو بودند که به سختی می‌شد آن دو را از یکدیگر تشخیص داد. این دو برادر سال‌ها پیش خانواده خود را از دست داده بودند. یکی صاحب چند فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ طراحی و فروش لباس در سراسر دنیا بود و آن دیگری صاحب یک تعمیرگاه بی‌رونق در گوشه‌ای دورافتاده از شهر بود. در یک سفر که با هم داشتند، بر اثر حادثه‌ای، هر دو حافظه خود را از دست دادند و پس از چند ماه درمان ناموفق در برگرداندن حافظه، در تشخیص هویت واقعی آنان اشتباه شد. او که فقیرتر بود
ژانر : اکشن , ماجرایی , علمی تخیلی ۹٫۱/۱۰ از ۳۶,۰۰۸ رای زبان : انگلیسی کیفیت : ۴۸۰p – x265 – ۷۲۰p – ۱۰۸۰p فرمت : MKV حجم : ۶۲۵ – ۳۵۰ – ۲۰۰ – ۱۹۰ مگابایت محصول : آمریکا ستارگان : Pedro Pascal, Gina Carano, Giancarlo Esposito, Nick Nolte کارگردان : Jon Favreau لینک‌های مرتبط : جستجوی زیرنویس فارسی
خلاصه داستان :
ماندالورین ، نام سریالی فانتزی و علمی تخیلی می‌باشد که توسط جان فاورو ساخته شده است. داستان این سریال که در دنیای خیالی جنگ ستارگان در جریان می‌باشد ، درباره‌ی یک تفنگدار
مهرماه هشتادوهشت وارد دانشگاه تهران شدم تا علوم سیاسی بخوانم، در سیاسی ترین زمان ممکن و در سیاسی ترین دانشگاه کشور و «شاید» سیاسی ترین رشته!
محیط دانشگاه به شکل عجیبی ملتهب بود. دوقطبی سیاسی بین دانشجویان و اساتید و جروبحث ها و دعواهای لاینقطع آن روزها که بعضا به کتک کاری هم می کشید، برکات بسیاری داشت. هرچند آسیبهایی هم داشت برای امثال من که در اوج خامی جوانی وارد این نزاعات شده بودند.
از دل گفتگوهای داغ و بزن بزن های گروهی و گلوپاره کردن ها
دانلود فیلم Prospect 2018 با دوبله فارسی و کیفیت عالی
دانلود با لینک مستقیم و کیفیت های 720p BluRay ,1080p BluRay
دانلود دوبله فارسی فیلم چشم انداز سال 2018
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
نام : چشم انداز-Prospect لینک IMDb امتیاز : 6.1 از 10 – میانگین رای 6,388 نفر کیفیت : 720p BluRay ,1080p BluRay موضوع : درام, علمی تخیلی, هیجان انگیز فرمت : MKV حجم : 1.80 گیگابایت+969 مگابایت+495 مگابایت مدت زمان: 100 دقیقه زبان: انگلیسی سال انتشار : 2018 صوت دوبله: دارد
~~~~~~~~
کارگردان : Christopher Caldwell
~~~~~~~~
بازیگران : Sophie Thatcher , Jay Dupla
از آن به بعد مادرم نتوانست ترانه‌های عاشقانه گوش کند. تا قبل از آن شب اون به مرغ آوازخوان می‌ماند. رادیو همیشه روشن بود و مادر با ترانه‌های  گابریل یا لویس میگوئل میچرخید و بدنش را تاب میداد و می‌رقصید و در همان حال خانه را تمیز می‌کرد، غذا میپخت و پیراهن‌های سفید پدر را اتو می‌کشید.
بعد از آن رادیو برای همیشه خاموش شد. حتی به نظر می‌رسید دکمه‌ی شادی خودش را هم روی حالت خاموش گذاشته. 
میگفت:ترانه‌های عاشقانه باعث میشن احساس حماقت کنم.
از آن به بعد مادرم نتوانست ترانه‌های عاشقانه گوش کند. تا قبل از آن شب اون به مرغ آوازخوان می‌ماند. رادیو همیشه روشن بود و مادر با ترانه‌های  گابریل یا لویس میگوئل میچرخید و بدنش را تاب میداد و می‌رقصید و در همان حال خانه را تمیز می‌کرد، غذا میپخت و پیراهن‌های سفید پدر را اتو می‌کشید.
بعد از آن رادیو برای همیشه خاموش شد. حتی به نظر می‌رسید دکمه‌ی شادی خودش را هم روی حالت خاموش گذاشته. 
میگفت:ترانه‌های عاشقانه باعث میشن احساس حماقت کنم.
دانشگاه برای من تبادرکننده تلخی است تا شیرینی.. دانشگاه برای من یک جای پرت دورافتاده است که آخر نفهمیدم دقیقا چرا وقتم را برای رفتن به آنجا تلف میکنم.. دانشگاه، اصلا خود کلمه دانشگاه مرا ناراحت میکند.. اساتیدی که نمیفهمند چه بگویند و هیچ دغدغه و مسئولیتی نسبت به دانشجویان خود ندارند و دانشجویان و همکلاسی‌هایی که فرسنگها از هم دورند... یک محیط سرد که انگار سکوت حرف اول و آخر است... خاکستر مرگ پاشیده بودند در آن فضا.. تبلور آینده‌ای که بعید است ب
لکن اینگونه نباشد انقدر بدشانس باشید که در هر سوراخ سمبه ای، حتی دورافتاده ترین مکان ها، بروید یک نفر آشنا شما را ببیند! 
+ یعنی من دست طرفمو بگیرم برم قطب شمال هم یکی از بچه های یونی از پشت یه ایگلو میزنه بیرون میگه عه شمام اینجایین؟

++ عاشق مادرجان شکوهم که هر بار تی وی بهنام بانی رو نشون میده، زنگ میزنه بهم که: هوپ!! بزن نسیم بزن نسیم، بانی اومده! :-)))
* عنوان کی بهتر از تو از عارف
دانلود فیلم Ad Astra 2019 به سوی ستارگانبا دوبله فارسی و کیفیت عالی

کیفیت HD 1080p , HD 720p – سانسور شده

فیلم به سوی ستارگان دوبله فارسی و سانسور شده و هیچ گونه صحنه غیر اخلاقی و مغایر با شئونات اسلامی ندارد.
نام اثر: به سوی ستارگان Ad Astra
کیفیت: HD 1080p , HD 720p
ژانر: ماجراجویی | درام | رازآلود
مخاطب: این فیلم به افراد زیر 13 سال توصیه نمی شود.
نوع فیلم: سینمایی
محصول: آمریکا فیلم Ad Astra 2019 به سوی ستارگان
کارگردان: جیمز گری
ستارگان: برد پیت ، تا
دانشگاه برای من تبادرکننده تلخی است تا شیرینی.. دانشگاه برای من یک جای پرت دورافتاده است که آخر نفهمیدم دقیقا چرا وقتم را برای رفتن به آنجا تلف میکنم.. دانشگاه، اصلا خود کلمه دانشگاه مرا ناراحت میکند.. اساتیدی که نمیفهمند چه بگویند و هیچ دغدغه و مسئولیتی نسبت به دانشجویان خود ندارند و دانشجویان و همکلاسی‌هایی که فرسنگها از هم دورند... یک محیط سرد که انگار سکوت حرف اول و آخر است... خاکستر مرگ پاشیده بودند در آن فضا.. تبلور آینده‌ای که بعید است ب
«بسم
الله الرّحمن الرّحیم»
خلاصه که دنباله آرامش دل اگر می‌گردی، با این‌سو و آن‌سو زدن به جایی نمی‌رسی.
اینجا و آنجا ندارد، همه جای دنیا همین وضع است. چه در آن شهر مدرن فلان کشور
پیشرفته، چه در گوشه‌ی دور از هیاهوی آن روستای دورافتاده، مسأله همان است و جواب
هم همان. با تنوع‌ها شاید بتوانی سرت را گرم کنی، اما دل با این بازی‌ها آرام نمی‌گیرد.
راه رسیدن به آرامش، راه دیگری است، خیلی نزدیک‌تر، اما نه لزوماً خیلی راحت‌تر.
بستگی به خودت دارد.
۲. سیر و سلوک زائر (Pilgrim’s Progress)
سیر و سلوک زائر یکی از بهترین رمان های جهان و اثری از جان بانیان است. این کتاب روایتگر سفر معنوی فردی است که برای رسیدن به مقصدی آسمانی با ماجراهای گوناگونی روبه‌رو می‌شود.
۳. رابینسون کروزوئه (Robinson Crusoe)
رابینسون کروزوئه یا رابینسون کروسو نخستین رمان انگلیسی نوشته دانیل دِفو است. بسیاری از کارشناسان و متخصصان، آن را در فهرست بهترین رمان های دنیا قرار داده‌اند.
۴. سفرهای گالیور (Gulliver’s Travels)
اثر هجوآمیز جاناتان
ژانر:ترسناک
پنج دوست صمیمی برای سپری کردن تعطیلات خود، به کلبه‌ای واقع در یک جنگل دورافتاده می‌روند و دپس از خواندن برگی از یک دفتر خاطرات پاره پاره، به رازهای تاریک نهفته در آن کلبه پی می‌برند و متوجه می شوند که بومیانی آدمخوار …
DOWNLOAD  
می گویند پدری همیشه با دستان خالی وارد خانه می‌شد و برای خوشحالی خانواده‌اش در بدو ورود آروغی از پس و پیش می‌زد تا آنها را بخنداند! بعد هم، با دستانی به حالت دو کفه دعا؛ از خدا می‌خواست تا این خوشی را از اعضای خانواده‌اش نگیرد! 
خب؛ جای هیچ بحثی نیست در زمانه شیوع خطرناک شعار«امید و نشاط»؛  بالا  فرستادن یک «اسباب بازی‌ نامه‌بر» خیلی راحت‌تر و در عین حال خنده‌دارتر از پایین کشاندن «قیمت‌های شرم‌آور» است! 
من که سردرنمی‌آورم  چرا مسئ
Arnold Böcklin - Die Toteninsel I (1880)a
بانوی صحرا، طلسم موج‌های خروشان را با شمارش سنگ‌ریزه‌های خط ساحلی آن جزیره دورافتاده، نوازش می‌کند.
قایقی به گل نشسته، بانجویی از هم گسیخته و تن ورم‌آلود قایق‌ران پیر! چه اسارت شومی!
دلتنگ دلربایی کاکتوس‌هایش است. کلبیت، کوشاد و آن زردهای خندان، جالیز.

تابستان بود و موسیقی آشنای خورشید، بانوی صحرا را خطابی حرارت بود.
جرعه‌ای آب را بر خستگی بچه‌خرگوشی رهگذر لالایی می‌زد که ناگهان نوایی بیگانه چون رقصندگی ن
سال‌ها پیش در یک جمع خودمانی از آقای سهیل محمودی شنیدم که «من هر وقت ایمانم ضعیف می‌شود، می‌روم چند صفحه از فضیلت‌های فراموش‌شده را می‌خوانم.» (نقل مضمون)از آن روز خیلی کنجکاو بودم که این کتاب را بخوانم. فضیلت‌های فراموش‌شده، شرح حالی است که فرزند حاج آخوند ملاعباس تربتی درباره‌ٔ پدرش نوشته است. چیزی شبیه به یک اسرارالتوحید معاصر!آقای جلال رفیع، مقدمه‌ٔ مفصلی بر این کتاب نوشته که با این جملات شروع می‌شود: «در خواندن این کتاب عجله نکن
دانلود فیلم The Isle 2019 با دوبله فارسی

.کارگردان : Matthew Butler-Hart
ازیگران : Conleth Hill, Alex Hassell, Tori Butler-Hart
فیلم درباره جزیره ای دورافتاده، سال 1846 در اسکاتلند است. جایی که که پس از غرق شدن یک قایق سه بازمانده آن بعد از مدتی خود را در جزیره ای می یابند و در این جزیره اتفاقات عجیبی رخ میدهد که
قلعه بابک در 50 کیلومتری شمال شهرستان اهر و سه کیلومتری جنوب غربی شهرستان کلیبر بر فراز قله کوهستانی در حدود 2300 تا 2700 متر بلندتر از سطح دریا قرار دارد. این قلعه در زمان ساسانیان ساخته شده و نام خود را از اسم بابک خرمدین، رهبر مقابله با مهاجمین عرب تا سال ۸۹۳ میلادی، گرفته است.

مسافت راه کلیبر به قلعه با اینکه از 3 کیلومتر تجاوز نمی کند ولی بسیار دشوار است و به هنگام عبور باید گردنه ها و گذرهای خطرناکی را پشت سر گذاشت. 
قبل از رسیدن به دروازه قلع
قهوه بالی و پاپوآ

قهوه بالی:

بالی
منطقه‌ی کوهستانی کینتامانی بین دو آتش‌فشان باتوکارو (Batukaru) و آگونگ (Agung) منطقه‌ی اصلی کشت قهوه در بالی‌ست. بسیاری از کشاورزان قهوه‌ی بالی عضو سیستم سنتی کشاورزی به نام سوباک آبیان (Subak Abian) هستند. این سیستم ریشه در فلسفه‌ی هِندوی «تری هیتا کارانا» (Tri Hita Karana) دارد. براساس این فلسفه سه عامل خوش‌بختی رابطه‌ی خوب با خدا، مردم و محیط است. سیستم سوباک آبیان در تناسب کامل با مفهوم تجارت سالم و تولید قهوه‌
قلعه بابک در 50 کیلومتری شمال شهرستان اهر و سه کیلومتری جنوب غربی شهرستان کلیبر بر فراز قله کوهستانی در حدود 2300 تا 2700 متر بلندتر از سطح دریا قرار دارد. این قلعه در زمان ساسانیان ساخته شده و نام خود را از اسم بابک خرمدین، رهبر مقابله با مهاجمین عرب تا سال ۸۹۳ میلادی، گرفته است.

مسافت راه کلیبر به قلعه با اینکه از 3 کیلومتر تجاوز نمی کند ولی بسیار دشوار است و به هنگام عبور باید گردنه ها و گذرهای خطرناکی را پشت سر گذاشت. 
قبل از رسیدن به دروازه قلع
اگر اهل کتاب و کتاب‌خوانی باشید حتما از دیدن فهرست‌های بهترین کتاب‌های دنیا هیجان‌زده‌ می‌شوید. البته فهرست‌های مختلف و متنوعی درباره بهترین رمان های جهان و کتاب‌های مختلف وجود دارد و قطعا اختلاف نظرهایی میان افراد مختلف درباره انتخاب محتوای این فهرست‌ها وجود دارد. اما واقعیت این است که هر رمانی که بتواند به یکی از این فهرست‌ها راه پیدا کند قطعا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و بالاخره از ابعادی قابل‌اعتنا و بررسی است. در ادامه از ب
چه انسان خوشش بیاد یا نه،موجودی اجتماعی،در یک منظومه کیهانی،در یک کره خاکی با تقسیمات کشوری گوناگون با قوانین و سیاست‌های مختلف داره زندگی میکنه.کسی که میگه من سیاسی نیستم نیاز نیست حتما دارای یک منصب سیاسی باشه.همین که تصمیمات عده‌ای دارای منصب سیاسی تمام ابعاد زندگیش رو تحت تأثیر قرار میده یعنی دقیقا وسط بازی هستش و نیاز به یک بینش سیاسی داره و برای اینکه بینش سیاسی درستی داشته باشه باید بدونه در چه برهه‌ای و کجا داره زندگی میکنه 
دانلود فیلم Mountain Men 2014 مردان کوهستان
:: دوبله شده به زبان شیرین پارسی ::

منتشر کننده فایل : روبیکسفا

نام فارسی فیلم : مردان کوهستان
زبان : دوبله پارسی + انگلیسی (دو زبانه)
کیفیت : BluRay 720P
ژانر : کمدی , خانوادگی , ماجرایی
حجم : 825 مگابایت
کارگردان : Cameron Labine
ستارگان : Chace Crawford, Tyler Labine, Britt Irvin, Ben Cotton
: 5.9
زیرنویس فارسی : دارد با لینک مستقیم
جستجوی زیرنویس : کلیک کنید

خلاصه داستان : مردان
کوهستان ، فیلمی کمدی و خانوادگی محصول سال ۲۰۱۴ به کارگردا
وقتی به روستایی دورافتاده در اهواز رسیدیم، همراهِ اهوازی ما گفت: « حاج قاسم اینجاس!» دور و بر را نگاهی انداختیم. همه چیز عادی بود. باورمان نشد ولی دستپاچه شدیم. سریع دوربین‌ها را برداشتیم و دوان دوان حرکت کردیم. وسط‌های راه یادم افتاد چکمه هم نپوشیدم!
با ابومهدی المهندس بر روی کیسه گونی هایی نشسته بودند و با مردم خوش و بش می‌کردند. کُپ کرده بودیم که ایشان حاج قاسم سلیمانی باشد. چه‌قدر خودمانی و دوست‌داشتنی! در کنار مردم و با مردم! بدون هیچ م
سیستم از راه دور PAGING یا پیجر فست فود برای رستوران های سریع
با استفاده از چارچوب صفحه بندی از راه دور از راه دور Pagertec's رستوران های سریع پذیر می توانند با سرعتی روانتر کار کنند. چارچوب پیج بندی ما مشارکت بازدید کننده را در کمک به تولید به تدریج بهبود می بخشد. از مشتریانی که در آن زمان درخواست می کنند بازدید کننده خود را با یکی از صفحه داران از راه دور ما تهیه کنید و به آنها اجازه داده می شود تا در هر مکانی که دوست دارند در داخل یا اطراف کافه قرار د
۱. می گفت ...متن پاک شد.( زیادی غمین میشد، پاکش کردم)
۲.اینو یادم نمیاد برای کسی تعریف کرده باشم. همیشه از یادآوریش و اوج حماقت خودم خجالت کشیدم، برای همین هیچ وقت درباره ش حرفی نمی زنم. ولی فرار و کتمان تا کی آخه!
دانشجو بودم و کله ام باد داشت. یه نشست بین اساتید و دانشجوها برگزار کردن. از قبل همه اطلاع داشتیم. یه نامه نوشتم و این نامه دست نویس بود. ( حماقت اول) موقع خوندن نظرات، چون خیلی لحن تندی داشتم و بی گدار به آب زده بودم مدیر گروه تا نصفه خوند.
خودروهای تفریحی مبتنی پیاده شدن ون، در هر شکل و معادل ای نمایش می شوند. بعضی اوقات آن ها تا اینکه ون حزن نیستند، مانند جدیدترین علیه ارث رومر (EarthRoamer). ارث رومر LTi که براساس پیکاپ فورد F-550 سوپردیوتی باریک شده است، طولانی امکانات عزا داخل طبیعت با تجهیزات پیشرفته، سازه ی فیبر کربنی و استعداد رانندگی آف رود را اختلاط می درنگ تا تعلق مندان بوسیله سفرهای بیرون شهری بتوانند به معنای واقعی تعبیر متد خود را داخل صحرا و مناطق دورافتاده نمودار کنند.
سرانجام، کتاب «متن کامل طومارهای بحرالمیّت» با ترجمه بنده، از سوی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شد. مشکلاتی که سبب هفت سال وقفه در نشر این کتاب شد، و مسائل فنی مربوط به نوشته های روی جلد و صفحه شناسنامه کتاب، داستانی دارد که باید این زمان بگذاشت تا وقت دگر. خوشبختانه متن کتاب، از جهت دقت ترجمه، دوبار در طی این هفت سال، به طور کامل بازبینی شده و از نظر بنده (مترجم کتاب)، در نهایت دقت است. کتاب علاوه بر 100 صفحه مقدمه نویسنده (پروفس
سلام، این روزها بر من سخت میگذرند، قبل از این تعطیلیها آنقدر از درس خواندن خسته شده بودم که آرزو کردم که کاش زودتر عید و بعد تابستان شود، مدارس تعطیل شود تا کمی استراحت کنم،‌کمی ذهنم را خالی کنم از این همه دغدغه، کمی بیشتر خوش بگذرانم. و چند وقت بعد... همه جا تعطیل شد، مدرسه ها، دانشگاه ها، بعد هم باشگاه ها، کم کم ترس در کنج دلمان لانه کرد، و رادیو جوان هنوز هم صبح ها میگفت: جووون ایرانی، سلام!...
ناراحتم، عصبی شده ام، در توانم نیست تحمل این روز
هیچ وقت بنده‌ی مقرب خدا نبودم. همیشه هر جا صف‌بندی شده ته صف روسیاها ایستادم؛ 
هر وقت که از هر خیری آخری و دست دومش بهم رسیده یا اصلا بهم نرسیده با خودم گفتم حتما لیاقتشو نداشتم؛
داشتم دوستایی که خیلی برای پاک و معصوم بودن و مومن شناخته شدن دست و پا می‌زدن؛ انقدر که براشون افتخار و مزیت بود که اسم‌شونم مثل خودشون نماد معصومیت می‌شد. 
من این‌جور بنده‌ای نبودم. در واقع انقدر کارنامه‌م سیاه بود که نخوام به روشی که خودم می‌رم بگم رسم مومن
تنها بخاطر حرف و فشار اطرافیان ازدواج نکنید ، اجبار شما را در انتخاب همسر به اشتباه نزدیک تر میکند.
آیا به ماهها و سالهای بعد از مراسم عروسی  فکر کرده اید ؟ 
همه چیز به زیبایی و دلنشینی روزهای اول نخواهد بود ، سختی هست ، شادی هست ، عشق هست ، رنج هست 
همسری را انتخاب کنید که بتوانید روزها و ماهها و سالها همه چیز را شریک باشید نه اینکه تنها شما را برای زیبایی ، جذابیت جنسی ، ثروت یا مهمانی ها بخواهد 
گاهی می شنویم دختر یا پسر به خانواده یا دوستان

اکبر گودرزی را مأمور سپاه با یک دست روی هوا بلند کرد. طلبه ای یک لاقبا و لاغر و ضعیف بود. توی خانه تیمی فرقانی ها کیسه بزرگ پول قرار داشت؛ اما آنها از گرسنگی دچار ضعف شده بودند. بازجو چندبار از او پرسید تو که طلبه متدین و معتقد به رعایت آداب دینی هستی چرا مدتهاست نرفته ای به روستای دورافتاده تان و به پدر و مادر پیرت سری نزده ای؟ مگر صله رحم توصیه اسلام نیست؟ روز آخر قبل از اعدام، بازجو را صدا زد و پاسخش را داد. می گفت پولهایی که از بانک! می زدیم
سعی می‌کنم عصبانیتم را بروز ندهم. سعی می‌کنم حق بدهم. راستش در مورد دوستان تنهایم عصبانی هم نمی‌شوم. اصلا خودم به کیومرث زنگ زده بودم که بپرسم روزهای قرنطینه و فاصله‌گیری اجتماعی را چگونه سر می‌کند. وقتی گفته بود که یک هفته قبل از عید رفته شمال خوشحال هم شدم. رفته بود ترمینال آزادی و با یک سواری شخصی رفته بود شمال خانه‌ی پدری. از یک سال تنهایی در خانه‌ی ۵۰ متری که در این روزها سیاهی‌اش هم سنگین‌تر شده جسته بود. اما بقیه‌ای که تنها نبودند
کارآفرینان علاقه مند به مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا از طریق سرمایه گذاری، اکنون می توانند اولین مراحل را از طریق پایلوت منطقه ای یا Regional Pilot طی کنند.
منطقه بریتیش کلمبیا برای مهاجران وکارآفرین هااین پایلوت در تاریخ ۱۴ مارس افتتاح شده و هدف از آن جذب مهاجر و کارآفرین و سرمایه و نیز اشتغال زایی در مناطق دورافتاده و کوچک تر استان بریتیش کلمبیا است. کارآفرینان مجرب و با سابقه که از طرف Entrepreneur Immigration – Regional Pilot تایید می شوند برای تاسیس کسب و
نقل قولی از دکتر کریمی پور استاد فیزیک در دانشگاه شریف

ایستادن بر صخره های بلند
زمانی که من دانشجو بودم،  هر
کسی که فیزیک نظری می خواند، چه در ایران و چه در هر کشور دیگری،  نسخه ای از مقاله معروف نظریه میدان همدیس را که
توسط بلاوین، پولیاکوف و زامولوچیکف نوشته شده بود همراه داشت و هفته ها و ماهها وقت
اش  را صرف فهمیدن این مقاله می کرد. همانطور
که انتظار می رفت،  این مقاله که به اول  اسم مولفانش مقاله BPZ خوانده می شد، انقلابی در فیزیک دوبعدی ا
این فیلم‌ها گا‌ها آن‌قدر احمقانه هستند که درنهایت حسابی مخاطب را می‌خندانند. از خنده‌دارترین فیلم‌های ترسناک تاریخ سینما نوشته ایم:
۱. جیغ ترسناک
عنوان اصلی: Scream
محصول: ۱۹۹۶
در ژانر کمدی ترسناک اولین فیلمی که به ذهن ما می‌رسد «جیغ» Scream وس کریون Wes Craven است. فیلم داستان قاتل زنجیره‌ای را به تصویر می‌کشد که به دنبال نوجوان‌ها می‌رود. اکثر فیلم نشان می‌دهد زمانی که می‌خواهید از دست یک قاتل زنجیره‌ای فرار کنید چه کار‌هایی را باید انجام

آدرس فرستنده: ایران، بیان، وبلاگ در انتظار اتفاقات خوب، حوراآدرس گیرنده: بریتانیا، لندن، خیابان بیکر، پلاک ۲۲۱ب، شرلوک هولمزآقای هولمز عزیز،سلام. این نامه قرار نیست مقدمه پرونده‌ای برای شما باشد و امیدوارم در همین وهله اول با گفتن "boring" آن را به گوشه آپارتمان‌تان پرت نکنید!من را می‌توانید یکی از طرفداران‌تان بدانید. راستش نسخه‌های دیگری نیز از شرلوک هولمز تولید شده، اما من بیشترین ارتباط را با شما گرفتم. با پرونده‌های شما هیجان‌زده

آدرس فرستنده: ایران، بیان، وبلاگ در انتظار اتفاقات خوب، حوراآدرس گیرنده: بریتانیا، لندن، خیابان بیکر، پلاک ۲۲۱ب، شرلوک هولمزآقای هولمز عزیز،سلام. این نامه قرار نیست مقدمه پرونده‌ای برای شما باشد و امیدوارم در همین وهله اول با گفتن "boring" آن را به گوشه آپارتمان‌تان پرت نکنید!من را می‌توانید یکی از طرفداران‌تان بدانید. راستش نسخه‌های دیگری نیز از شرلوک هولمز تولید شده، اما من بیشترین ارتباط را با شما گرفتم. با پرونده‌های شما هیجان‌زده
مجتبی صفحه‌ی ویکی‌پدیای گریگوری پرلمان را برایم فرستاد تا بخوانم. گفت که این آدم و طرز زندگی‌اش چه‌قدر حالش را خوب کرده است.
آدم خفنی بود. از آن خوره‌های ریاضی. کسی که توانسته بود بعد از یک قرن حدس پوانکاره (باور کنید خودم هم نمی‌دانم و نمی‌فهمم که چی چی است) را اثبات کند و عالمی را اندر کف نبوغش بگذارد. ولی مجتبی از جنبه‌های دیگر این آدم حظ کرده بود: از چپ بودن این آدم. راستش من هم بیش از توانایی پرلمان برای اثبات حدس پوانکاره، اندر کف آن ح
کجا زمین بخریم ؟
یکی از سوالاتی که همراه ذهن بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گزاری در زمینه ملک و خرید زمین را دارند این است که کجا زمین بخریم …!ما در این مقاله سعی داریم چند نقطه از بهترین و محبوب ترین مناطق کشور را جهت سرمایه گزاری و خرید زمین به شما عزیزان معرفی نموده و به  طور کلی  مزایا و معایب آن مناطق را بررسی خواهیم کرد .

چرا زمین بخریم ؟
برخی مناطق و زمین ها هستند که پتانسیل بالایی برای پیشرفت داشته و دارند . از انجایی که زمین چون با م
فراق خویش و دلتنگی، نه داستان امروز، که حکایت پایا عاشقان است؛ دردی که شاعران رمان کرده اند و نویسندگان بوسیله نثر کشیده اند. آنکه هواخواه بوده در هر زمان برای قدرت پهلو دلتنگی راهی روشن کرده و به زناشویی معشوق روان است. در این میان، روزنامه نگاری یکی از وضع های فراموش شده وصل و عاشقی ست که این روزها با حیات تکنولوژی و گوشی های هوشمند، کمینه کسی به سراغ آن می جوی. در ادامه، معرفی کردن تاریخچه «پریدخت، مراسلات پاریس طهران»، کتابی درباره دلتن
فراق یار و دلتنگی، نه داستان امروز، که حکایت پایا عاشقان است؛ دردی که شاعران شعر کرده اند و نویسندگان به نثر کشیده اند. آنکه خواستار بوده در هر زمان بخاطر قدرت بر دلتنگی راهی هویدا کرده و به وصال معشوق رسیده است. در این میان، نامه نگاری یکی از روش های فراموش شده وصل و عاشقی ست که این روزها با حیات تکنولوژی و گوشی های هوشمند، اندک کسی به سراغ آن می رود. در ادامه، معرفی کتاب «پریدخت، مراسلات پاریس طهران»، کتابی درباره دلتنگی و بی تابی های یک عا
او مدتی است که در داخل یک دوربین عکاسی زندگی می‌کند؛ در یک تاریکی مطلق. در فرصت‌های مختلف با همهٔ دم و دستگاه‌های آنجا کلنجار رفته است. یک‌بار در حال ور رفتن با دیافراگم بود که ناگهان پس از یک لرزه، دهانه لنز باز شد و تصویری شگفت‌انگیز شروع به شکل‌گیری روی نگاتیو نمود. او محو تماشای نقش روی نگاتیو بود. بعدها چندبار دیگر هم دیافراگرام را باز کرد اما خبری از تکرار آن اتفاق نبود. مدت‌ها بر همین منوال گذشت تا اینکه یک روز ناگهان زمین زیر پایش
1. پاموکل (ترکیه)
به زبان ترکی این نام یعنی: قلعه پنبه ای و به آسانی می توان فهمید که چرا چنین نامی به آن اطلاق شده است. همچنین این شگفتی طبیعی قسمتی از سایت شهر هایراپولیس (Hierapolis) در سوریه است و در طی قرنها این دو به دلیل نزدیکی یکی شده اند. در واقع برخی از مقبره های قدیمی در قبرستان شهر بخشی از منظره را تشکیل میدهد. این سایت دارای سنگهای تراورتن و چشمه های آب گرم است. سنگهای تراورتن ظاهری متحدالمرکز دارند و با رنگ سفید حریرگونه جلوه ای روحانی خل
اگر اهل کتاب و کتاب‌خوانی باشید حتما از دیدن فهرست‌های بهترین کتاب‌های دنیا هیجان‌زده‌ می‌شوید. البته فهرست‌های مختلف و متنوعی درباره بهترین رمان های جهان و کتاب‌های مختلف وجود دارد و قطعا اختلاف نظرهایی میان افراد مختلف درباره انتخاب محتوای این فهرست‌ها وجود دارد. اما واقعیت این است که هر رمانی که بتواند به یکی از این فهرست‌ها راه پیدا کند قطعا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و بالاخره از ابعادی قابل‌اعتنا و بررسی است. در ادامه از ب
نام پرده نما: Apostle 2018
ژانر:Action / Drama / Fantasy / Horror / Mystery / Thriller
کارگردان :Gareth Evans
نویسنده : Gareth Evans
بازیگران:Dan Stevens | Richard Elfyn | Paul Higgins
فیلم نامه :-
تدوین: Gareth Evans
آهنگساز: Fajar Yusekemal | Aria Prayogi

فیلمبرداری : Matt Flannery
اطلاعات بیشتر پرده نما :IMDB و WIKI و rottentomatoes
کشور تولید کننده:UK | USA
تاریخ انتشار : 12 October 2018 (USA)  |21 September 2018 (Fantastic Fest) | 12 October 2018
زبان پرده نما :اِنگلسی اَمریکن
کمپانی تولیدکننده : XYZ Films | Severn Screen | One More One Productions
بودجه :-
میزان فروش :-
کیفیت ها
زن
نشست
با چشمانی نگران
به فنجان واژگونه‌ام نگریست.
گفت:
پسرم!
غمگین مباش
که عشق سرنوشت توست
و هر کس که در این راه بمیرد
در شمار شهیدان است.
فنجان تو
دنیایی هراس‌انگیز است
زندگی‌ات
سرشار از کوچ و جنگ.
پسرم!
بسیار دل می‌بازی
بسیار می‌میری
بر تمام زنان زمین عاشق می‌شوی.
اما
چون پادشاهی شکست خورده،
                                        بازمی‌گردی.
پسرم!
در زندگی‌ات
زنی است
با چشمانی شکوهمند.
لبانش
خوشه‌ی انگور.
خنده‌اش
موسیقی و گل
اما
آسمان تو ب
- خانم
این بیمارستان چیست؟ تا به حال اسمش را نشنیده‌ام! دوست نداشتم واضح بگم. انگار از
واکنش راننده میترسیدم. واسه همین هم گفتم: یه بیمارستان داخلی برای بیماری‌های
خیلی تخصصی، و برای اینکه مجبور نباشم بیشتر توضیح بدم، گفتم: ببخشید! من عجله
دارم. لطفاً زودتر حرکت کنید. راننده هم بدون هیچ صحبت دیگری حرکت کرد. حدود یک
ساعتی طول کشید. تقریباً از شهر خارج شده بودیم که راننده گفت: خانم من چون
آدرس دقیق را نمیدانم، اجازه
بدهید از یک نفر سوال کنم. مخا
مزایای ضدآب کردن فایبر سمنت
برد:انواع سمنت بورد ساختمانی جاذب آب و رطوبت محیط میباشد ،آب بعنوان
حلال قوی آسیب رسانترین عامل به سمنت بوردطبیعی محسوب میگردد ، بنابراین در
مناطق  مختلف کشور آب مهمترین عامل تخریب آجر ها و سنگها میباشد که
پایداری آنها را به کمتر از یک پنجم عمر مفید کاهش میدهد ، فناوری نانو در
آجر و سنگهای طبیعی ساختمان و ضد آب کردن آنها همه خسارت ناشی از جذب آب را
بطور کامل حذف مینماید .در این مقاله به مزایای ضدآب کردن فایبر س
قهوه اندونزی

فهوه اندونزی:

اندونزی به‌عنوان سومین کشور تولید‌کننده و صادرکننده‌ی قهوه در جهان بعد از برزیل و ویتنام، سهم بزرگی از عادت قهوه‌نوشی روزانه‌ی مردم را برای خودش برداشته است. اولین نهال قهوه در سال ۱۶۹۶ توسط امپراطوری هلند به جاکارتای امروزی فرستاده و کشت قهوه در این منطقه آغاز شد. پانزده سال بعد کمپانی هند شرقی هلند، اولین محموله قهوه را از جاوه راهی اروپا کرد و برای نخستین بار رایحه ملایم قهوه آسیای جنوب‌شرقی در کاف
همشهری آنلاین / رضا نیکنام: معلم مدرسه تو بیشتر مأموریت های جهادی، حاجیه را با خود همراه می کرد. این بانوی مجاهد اواخر سال۱۳۵۹ داخل یکی از همین مأموریت های جهادی که بوسیله دهات نقده رفته بود، به شهادت رسید. «مرضیه میاردارلو» مادر شهیده را درون محله مخزن بخارایی ملاقات کردیم و پای مصاحبت هایش نشستیم. او در حالی که عکس فرزندش را مدال مان می دهد، با آرامش وصف ناشدنی از شهادت بکر بزرگش سخن می گوید. مادر شهیده می گوید: «دخترم در روز جشنواره قربان
حیاط را فرش کردیم. سماور زغالی مام‌بزرگ را علم کردیم. قالی‌ها را انداختیم لب باغچه و گلدان شمعدانی را کنار خودمان نشاندیم. هوا چه‌قدر زیبا بود. صبح که بیدار شدم و دیدم برنامه این است که خاله این‌ها بیایند پایین، دلم نمی‌خواست. دلم سنگین بود. فکر کردم که همچنان دلم تنهایی و خلوت می‌خواهد و آماده‌ی درگیر جمع‌ شدن نیستم. فکر کردم خوب شد شاید که عید امسال کنار بقیه نیستیم یا قرار نیست به دانشگاه برگردیم. نه از آن بابت که انگار این شرایط جهنمی
چند وقت پیش free bird توی این پست انیمیشن Klaus رو معرفی کرد.
اون روز که فائزه گفت براش فیلم و انیمیشن دانلود کنم و یه لیست ردیف کرد از فیلمایی که تا الان هزار بار دیده بود، بهش کلاوس رو نشون دادم و گفتم می‌خوای اینو بگیرم؟ با کلی تردید قبول کرد.
از اون روز دوباره بازی کثیف "من هر روز و به مدت دو سال این فیلم رو می‌بینم تا وقتی که همه شما تمام دیالوگ‌هاش رو حفظ بشید و حال همه ازش بهم بخوره" رو شروع کرده.
ولی بهتون پیشنهاد می‌کنم که ببینیدش، یه انیمیشن
هرسال با آغاز مفارقت گرما، تهدیدات حریق در نیستان ها و مراتع غریزی در صدر اخبار و هشدارها قرار می گیرد و استان ما با داشتن ۷۰ خال بحرانی تو این اساس هنوز با کمبود تجهیزات و ادوات بخاطر اطفای حریق مواجه است. این مساله داخل نیستان ها و منابع طبیعی استان که در منطقه مرزی نیز واقع شده مشکلات خاص خویشتن را دارد. با توجه به کمبود امکانات بر مشارکت های مردمی و استفاده از سمن ها بوسیله نشانی بازوان قدرتمند وسیله های دولتی مداومت می شود ولی دستان خالی
فرش سجاده ای سبحان
 یکی از طرح های بروز شرکت سجاده فرش مناجات , فرش سجاده ای سبحان می باشد. در این پست قصد معرفی فرش سجاده ای سبحان و همچنین تاریخچه ای برای تولید انواع فرش سجاده مسجد را داریم . سجاده فرش مسجد یا فرش سجاده ای به عنوان یک نمونه‌ی بارز از جنبه‌های مراسم عبادت در هنر می‌باشد؛ این فرش‌های ویژه برای نماز که تلفیقی از هنر و عبادت است، فرش نماز ، فرش محرابی ، فرش سجاده و … نیز نامیده می‌شود.هنگامی که نمازگزاران در مساجد و نمازخانه
به قلم دامنه. به نام خدا. درخونگاه. چندی پیش، از شاتل« درخونگاه» را به تماشا نشستم. (درخونگاه منطقه‌ای از مناطق شهر تهران است) یادداشت‌هایی هنگام دیدن فیلم نوشتم ڪه اینڪ تبدیل به یڪ متن می‌ڪنم. البته ضعف‌ها و تیرگی‌ها درین فیلم، از نگاه من زیاد است، اما نمی‌توانم از نڪاتی ڪه مؤثر دیدم و برداشت نموده‌ام، به اشتراڪ نگذارم، پرده‌پرده می‌ڪنم تا برداشت خوانندگان را آسان‌تر سازم:

گریم امین حیایی در فیلم سینمایی «درخونگاه»

پرده‌ی ۱. رضا (
فرش سجاده ای سبحان

یکی از طرح های بروز شرکت سجاده فرش مناجات , فرش سجاده ای سبحان می باشد. در این پست قصد معرفی فرش سجاده ای سبحان و همچنین تاریخچه ای برای تولید انواع فرش سجاده مسجد را داریم . سجاده فرش مسجد یا فرش سجاده ای به عنوان یک نمونه‌ی بارز از جنبه‌های مراسم عبادت در هنر می‌باشد؛ این فرش‌های ویژه برای نماز که تلفیقی از هنر و عبادت است، فرش نماز ، فرش محرابی ، فرش سجاده و … نیز نامیده می‌شود.هنگامی که نمازگزاران در مساجد و نمازخان
ایران کشوری بزرگ است که صدها کیلومتر بین شهرهای بزرگ فاصله دارد. قطار ها روش خوبی برای عبور از این مسافت های طولانی هستند. در مسافت های طولانی ، قطارها سریع تر ، راحت تر ، ایمن تر و سازگار با محیط زیست نسبت به اتوبوس ها هستند. نکته مهم این است که شما باید سفر خود را از قبل برنامه ریزی کنید. بیشتر قطار های نوروزی پیش از فرا رسیدن نوروز پیش فروش می شوند. به گزارش خبرنگاران بر اساس مصوبه ستاد نوروزی راه‌ آهن، بلیط های مربوط به بازه زمانی  24 اسفند
سردار شهید قاسم سلیمانی را مالک اشتر زمان ملقب کرده اند، لقبی که برزانده ی ایشان است اما نیاز داریم کمی اوصاف و احوال مالک اشتر را بشناسیم تا بتوانیم این وصف را در حق این شهید بزرگ و بزرگوار درک کنیم.مالک اشتر:1- مومنی بود که پیامبر اکرم صلی اللّه علیه و آله ایشان را به وصف ایمان شناساندند.ابوذر غفاری صحابی بزرگ پیامبر اکرم صلّی اللّه علیه و آله در لحظات آخر عمر خود به همسرش می گوید که از حضرت رسول صلّی اللّه علیه و آله شنید که یکی از میان شما د
هتل های لوکس ایرلند

اخیرا هتلی از ایرلند از سوی خوانندگان مجله‌ی معتبر کوندِی نَست تراوِلِر (Condé Nast Traveller) به‌عنوان برترین هتل دنیا انتخاب شد.
در چند سال اخیر هتل‌های لوکس ایرلندی توانسته‌اند با ارائه برخی از مجلل‌ترین امکانات رفاهی در فضاهایی به سبک قدیمی، خود را در فهرست برترین هتل‌های جهان جای دهند. این اتفاق در نوع خود دستاوردی بزرگ برای صنعت گردشگری ایرلند است، اما خبر مهم‌تر این است که دو هتل دیگر ایرلندی نیز توانستند در فهرست
کتاب جرثقیلران
اثر پنجمی که موفق به تحریر آن شدم کتاب (جرثقیلران) است و بیپرده بگویم که حاصل علـاقه ام به رشته‌هـای فنی و ویژه است. واقعا اگر خدا مسیر زندگی ام را تغییر نمیداد مطمئنا من یک صنعتگر میشدم چون شدیدا به صنعت و کارهای فنی علـاقه مندم!
شروع تالیف: شب نیمه شعبان 1439 هـ. ق. 11 اردیبهشت 1397 هـ. ش.
پایان تالیف: 29 ربیع الـاول 1441 هـ. ق. 6 آذر 1398 هـ. ش.
نویسنده: بهروز شهرکی
مشخصات ظاهری: قطع رقعی، تعداد صفحات 184

راستیتش شب نیمه شعبان تهران بودم و ر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها